poniedziałek, 7 stycznia 2019

Zrób sobie chruścika - edukacyjne i przyrodnicze warsztaty oraz opowieści dla całej rodziny


Wspólne, rodzinne poznawanie przyrody i robienie zabawek z byle czego, czyli tego co normalnie wyrzucamy jako śmieci. W części warsztatowej rodzinne tworzenie zabawek (maskotek) edukacyjnych w formie chruścika z domkiem poprowadzi pedagog i pisarka Anna Mikita.


Uzupełnieniem warsztatów będzie opowieść przyrodnicza w formie bajki kamishibai o życiu chruścików pt. „O chruściku z Jeziora Czarnego”, w wykonaniu dr hab. Stanisława Czachorowskiego

Jest to jedna z ponad 100 propozycji na tegoroczną Noc Biologów i jednocześnie przykład wspólnych zabaw, nauczania i edukacji pozaformalnej w przestrzeni publicznej. Jak blisko domu obserwować przyrodę i jak z niczego można zrobić zabawkę edukacyjną oraz tworzyć opowieści o przyrodzie (wykorzystując mobilny internet). Chruściki to owady, które w stadium larwalnym żyją w wodzie, a stadium dorosłym żyją na lądzie prowadząc nocny tryb życia. Larwy budują przenośne domki lub sieci łowne. Są łatwe w obserwowaniu i występują wszędzie. Domki budują z przędzy jedwabnej, patyczków, części roślin, a także ze złota i drogich kamieni. 


Czas: 16.30-19.00 (Noc Biologów, 11 stycznia 2019 r.
Miejsce: Collegium Biologiae (hol)

Cały  program: http://www.nocbiologow.pl/index.php?id=jednostka&nazwa=olsztyn

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz