Konferencje

Konferencje dla nauczycieli - w przygotowaniu. 

Spotkanie szkoleniowe z nauczycielami - jak współpracować z uniwersytetem w kształceniu uczniów zdolnych i prowadzeniu Klubu Młodego Odkrywcy (maj 2017).


Nauczycieli współpracujących z Wydziałem Biologii i Biotechnologii w ramach Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy a także innych nauczycieli, zainteresowanych współpracą w przyszłości w zakresie wykładów i zajęć, realizowanych przez pracowników Wydziału (wyjazdowe oraz na terenie UWM), serdecznie zapraszamy na spotkanie szkoleniewe w dniu 10 czerwca 2017 r. (sobota) do sali Rady Wydziału w Collecium Biologiae (Kotrowo, ul. Oczapowskiego 1a, budynek wydziału Bilogii i Biotechnologii). Początek o godz. 12.30. Nauczyczyciele otrzymają zaświadczenia udziału w szkoleniu.

Zgłoszenia udziału (imię, nazwisko, szkoła lub instytucja) prosimy kierować na adres stanislaw.czachorowski@uwm.edu.pl lub telefonicznie 89 523-43-03. Udział w spotkaniu jest bezpłatny.

Spotkanie szkoleniowe adresowane jest do nauczycieli szkół podstawowych, gimnazjów oraz liceów, opiekunów Klubów Młodego Odkrywcy a także pracowników domów kultury, muzeów itd., rezlizujących różne formy edukacji pozaformalnej.

W czasie spotkania przedstawimy akcje i projekty, adresowane do szkół (np. "Wypożycz sobie naukowca",,Przyjedź do nas na warsztaty") oraz planowane wspolne projekty (kawiarnie naukowe, Klubu Młodego Odkrywcy, kolejna edycja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy itd.). Chcemy zastanowić się nad formami współpracy Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie ze szkołami w zakresie edukacji przyrodnioczej. Zarówno w odniesieniu do uczniowskich projektów badawczych, wykładów i zajęć w szkole jak i zajęć prowadzonych na terenie UWM. Zastanowimy się jak efektywnie wykorzystać różne pikniki naukowe (Noc Biologów, Olsztyńskie Dni Nauki, Europejska Noc Naukowców, itd.) oraz stałą współpracę on-line.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz