wtorek, 13 czerwca 2017

Szkolny Dzień Naukowca w Stawigudzie


Szkolny Dzień Naukowca – pod takim hasłem 13 czerwca br. odbyło się podsumowanie projektu edukacyjnego Uniwersytet Młodego Odkrywcy, realizowanego w ramach współpracy z Uniwersytetem Warmińsko–Mazurskim w Olsztynie.

Uczniowie klasy I a od marca uczestniczyli w zajęciach laboratoryjnych prowadzonych przez kadrę dydaktyczną UWM. Założyli również Klub „Młodzi naukowcy” i dodatkowo realizowali własne zajęcia przyrodnicze. Wyposażeni w wiedzę i umiejętności młodych badaczy – naukowców podzielili się swoimi umiejętnościami z pozostałymi uczniami gimnazjum. Każda klasa uczestniczyła w doświadczeniach na czterech różnych stanowiskach badawczych. Przygotowane stanowiska oprócz niezbędnych materiałów wyposażone były w karty instruktażowe, na których uczniowie zapisywali swoje obserwacje, dokonywali obliczeń, zapisów równań reakcji chemicznych oraz wykonywali rysunki schematyczne.

Podczas zajęć prezentacji związanej z podsumowaniem projektu z chemii dokonali wybrani uczniowie klas II, którzy przedstawiali wykonane badania związane z określaniem pH wybranych środków spożywczo–higienicznych stosowanych w gospodarstwach domowych. Zajęcia uatrakcyjnił wykład dr Ewy Sucharzewskiej – pracownika naukowego Katedry Mykologii na Wydziale Biologii i Biotechnologii Uniwersytetu Warmińsko–Mazurskiego. Tematyką wykładu, urozmaiconego o ciekawostki przyrodnicze, filmiki i quiz, były grzyby. Relacje, które usłyszeliśmy zarówno od uczniów jak i nauczycieli, utwierdziły nas w przekonaniu, że dzisiejszy dzień uznajemy za udany. 

Organizatorzy:

Klasa I a wraz z opiekunem Bogusławą Chodorską

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz