poniedziałek, 23 stycznia 2017

Uroczysta inauguracja UMO w dniu 18 lutego

Uroczysta inauguracja Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, wręczenie „indeksów” i wykład inauguracyjny odbędzie się w dniu 18 lutego, 2017 r., o godz. 11.00 w auli Collegium Biologiae (Kortowo, ul. Oczapowskiego 1A.).

Na inaugurację zapraszamy nie tylko szkoły (i uczniów) uczestniczących w semestralnych warsztatach laboratoryjnych, ale i wszystkich chętnych. Zaoferujemy możliwość współpracy w ramach Klubów Młodego Odkrywcy i uczestnictwo w niektórych innych zajęciach na terenie uniwersytetu.

Naukę rozpocznie 100 uczniów m.in. ze Szczytna, Stawigudy, Butryn, Dywit, Lamkowa, Ornety, Bartoszyc, Dzierzgonia. W inauguracji wezmą także udział uczniowie rozpoczynający naukę w ramach Klubów Młodych Naukowców – dla nich przewidziane będą wykłady otwarte, wsparcie merytoryczne, konsultacje w formie żywej biblioteki popularnonaukowej oraz udział warsztatach laboratoryjnych w czasie Olsztyńskich Dni Nauki, Nocy Biologów i innych pikników naukowych, organizowanych przez Wydział Biologii i Biotechnologii.
  •  Słowo wstępne do koncepcji Warmińsko-Mazurskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy:  „Naukowcem może zostać każdy, od zaraz – krótko o metodzie naukowej
  • a także Wykład inauguracyjny pt. Plasmobot i inne osiągnięcia biologii" - dr Ewa Sucharzewska, Katedra Mykologii
Szczegółowy program uroczystości niebawem.


Stanisław Czachorowski

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz