Popularyzacja wiedzy przyrodniczej i budowanie kapitału naukowego wśród młodzieży, poprzez bezpośredni kontakt z naukowcami i udział w zajęciach laboratoryjnych oraz kawiarniach naukowych. Rozwijanie kompetencji, rozbudzanie ciekawości poznawczej, stymulowanie intelektualnego, aksjologicznego i społecznego, inspirowanie do twórczego myślenia i rozwijania własnych pasji.
czwartek, 5 grudnia 2019
Webinarium - Dlaczego warto interesować się grzybami?
Grzyby to bardzo bogata w gatunki grupa organizmów. Występują na całym świecie w różnych środowiskach. Potrafią rozkładać każdy rodzaj materii organicznej, niedostępnej nawet dla bakterii. Tworzą związki z roślinami i zwierzętami o charakterze partnerskim lub pasożytniczym. Zaskakują bogactwem form jak i możliwością ich wykorzystania w różnych dziedzinach życia człowieka m.in. do walki z narkotykami. Podczas webinarium zostaną przedstawione przykładowe proste metody badania grzybów, omówiona zostanie ich rola w środowisku, a także odkrycia naukowe, dotyczące tej ciekawej grupy organizmów.
Dr Ewa Sucharzewska, pracuje w Katedrze Mikrobiologii i Mykologii na Wydziale Biologii i Biotechnologii, UWM w Olsztynie. Mykolog i Fitopatolog, zainteresowania naukowe: grzyby chorobotwórcze dla roślin; bada związki pomiędzy grzybami, szczególnie zainteresowania naukowe skupiają się wokół zjawiska nadpasożytnictwa, czyli występowaniu grzybów na grzybach pasożytniczych w układzie „ żywiciel-pasożyt i nadpasożyt” w środowisku antropogenicznym.
Tutor akademicki, Belfer 2018 Wydziału Biologii i Biotechnologii, prowadząca wiele warsztatów i wykładów na Uniwersytecie Dzieci na kierunku: Odkrywanie, Inspiracje, Tematy oraz Mistrz i Uczeń, autor scenariuszy lekcji z przyrody, Wykładowca Roku 2012/2013 Uniwersytetu Dzieci, egzaminator matury z biologii
Subskrybuj:
Komentarze do posta (Atom)
Brak komentarzy:
Prześlij komentarz
Uwaga: tylko uczestnik tego bloga może przesyłać komentarze.