wtorek, 4 września 2018

Olsztyńska Wystawa Dalii i mini piknik naukowy


Również w tej edycji Uniwersytetu Młodego Odkrywcy odbywać się będą zajęcia w uniwersyteckiej szklarni. Zanim jednak zaprosimy na regularne zajęcia we wrześniu proponujemy odwiedzić VI  Olsztyńską Wystawę Dalii, która odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 roku. 

Wzorem lat ubiegłych Wydział Biologii i Biotechnologii organizuje VI Olsztyńską Wystawę Dalii. Wystawa odbędzie się w dniach 8-9 września 2018 roku. W tym roku forma wystawy będzie inna, a mianowicie plenerowo-piknikowa. Główną atrakcją wystawy będzie zwiedzanie kolekcji dalii w gruncie z oznaczonymi odmianami, w programie: plener malarski, układanie kwiatów.

Teresa Jagielska

Więcej informacji na wydarzeniu na Facebooku.


W programie także edukacyjna bajka o motylu cytrynku latolistku.


Zapowiedź Radia UWM FM:

Tegoroczna edycja wystawy ma być inna, bo - jak zapowiadają organizatorzy - plenerowo-piknikowa. Główną atrakcją ma być zwiedzanie kolekcji dalii w gruncie z oznaczonymi odmianami. Ale w programie wydarzenia zaplanowano również m.in.: plener malarski i warsztaty z układania kwiatów. "Ta wystawa będzie mniej oficjalna, luźna - w stylu angielskim, z lemoniadą. Ale nie będę zdradzać więcej. Trzeba przyjść i zobaczyć!" - zachęca mgr inż. Teresa Jagielska z Wydziału Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie. Co jest szczególnego w daliach? "Kwitną przez całe lato. Jak już dokonamy tego wysiłku, żeby wysadzić je do gruntu po przechowywaniu zimowym, to zaczynają kwitnąć od czerwca do pierwszych mrozów." W Kortowie podziwiać można od 250 do 300 odmian tych kwiatów.

posłuchaj całości.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz