wtorek, 10 października 2017

W Szczytnie podsumowano projekt „I ty możesz zostać naukowcem”Dnia 6 października 2017 r. w Szczytnie odbyło się podsumowanie projektu realizowanego w ramach Warmińsko–Mazurskiego Uniwersytetu Młodego Odkrywcy, zatytułowanego: „I ty możesz zostać naukowcem”. Spotkanie odbyło się w ramach Szczycieńskiego Dnia Ekologii. Organizacją konferencji zajęła się Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 im. W. Kętrzyńskiego w Szczytnie. Autorem scenariusza była nauczycielka biologii pani Urszula Chrzanowska. Za oprawę artystyczną odpowiadała pani Judyta Mazur.

W trakcie spotkania uczniowie dzielili się swoimi pozytywnymi spostrzeżeniami po realizacji zajęć na Wydziale Biologii i Biotechnologii UWM w Olsztynie oraz zaprezentowali film „Drożdże”, z samodzielnie przeprowadzonego eksperymentu, którego nauczyli się na jednym z zajęć w Katedrze Mykologii - „Grzyby do zadań specjalnych”.

Zainteresowanie dzieci grzybami zaowocowało wyborem osoby dr hab. Anny Biedunkiewicz – autorki powyższych zajęć, którą poproszono o przedstawienie wykładu, na temat „Przedziwny świat grzybów”. Dzieci ze zdwojoną uwagą słuchały krótkiego, lecz niełatwego wykładu a na koniec chętnie uczestniczyły w quizie wiedzowym z nagrodami. Pani Dyrektor szkoły, Grażyna Wyrzykowska – Mączyńska podziękowała wszystkim osobom zaangażowanym w przygotowanie obchodów a prelegentce wręczyła podziękowania na piśmie.

Mamy nadzieję, że zaszczepiony „bakcyl” wiedzy będzie rozwijany w umysłach Młodych Odkrywców, bo „Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”- Paulo Coelho

Anna Biedunkiewicz
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz